sk

2% za rok 2014

Ak chcete podporiť dobrú vec a ešte neviete komu venujete svoje 2% z dane podporte našu skupinu historickej lukostreľby, aby sme opravili svoje poničené šípy, vymenili staré tetivy a úspešne napredovali. Svojim príspevkom napomôžete k ďalšiemu rozvoju skupiny a historickej lukostreľbe na Slovensku. Vopred ĎAKUJEME.

Stiahnuť tlačivo na poukázanie 2% za rok 2014
Skupina historickej lukostreľby Vinedi vznikla na začiatku roka 2005. Začala pôsobiť v Svätom Jure, kde sa zopár historických nadšencov rozhodlo zorganizovať Festival historických hier a remesiel. Tým sa vytvorilo zakladateľské jadro našej skupiny, ku ktorému sa postupne začali pridávať ďalší a ďalší členovia. Trénujeme v telocvični Evanjelického gymnázia Vranovská 2 v Bratislave.

Zameriavame sa na obdobie prvej polovice 14. storočia, ktorému prispôsobujeme dobové kostýmy, ako aj historický tábor. Našou hlavnou náplňou je steľba z:

  • english longbows (dlhých anglických lukov)
  • warbows (vojenských lukov)
  • hunter´s bows (loveckých lukov)
  • crossbows (kuší)

Zúčastňujeme sa na viacerých historických festivaloch ako na Slovensku tak aj v zahraničí, kde prezentujeme rôzne lukostrelecké exhibície, ako aj stredoveký život v našom tábore.

Pravidelne sa zúčastňujeme aj na lukostreleckých súťažiach, medzi ktoré patria aj MSR v halovej lukostreľbe, či MSR v 3D lukostreľbe, kde mnohí naši členovia získali výborné umiestnenia.